herb ARKA BABICE
Błyskawica Myślachowice   ARKA BABICE

2014-06-07, 18:00

Czas spotkania: 90 min.

Do końca rozgrywek "A" klasy przed tym spotkaniem zostały dwie kolejki. Babice w tych spotkaniach czekają niezwykle ciężki spotkania z zawsze groźnymi Myślachowicami i broniącymi się przed spadkiem Regulicami. W sobotnie popołudnie zawodnicy Arki znali wynik spotkania Alwerni z Tenczynkiem i wiedzieli, że aby przedłużyć nadzieję na awans muszą wygrać z Błyskawicą. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Arki. W polu karnym faulowany był Kościelniak a rzut karny bezbłędnie wykonał Sabuda. Arka zdecydowanie przewarzała i miała swoje okazje. Jedną z nich była akcja, w której Kościelniak wbiegł za linię obrony i minął szarżującego bramkarza. Przed sobą miał tylko pustą bramkę jednak został faulowany przez bramkarza. Sędzia zawodów ukarał bramkarza gospodarzy tylko żółtą kartką, czym rozwścieczył zawodników Babic. Chwilę po tej akcji po rzutce z wolnego zakotłowało sie w polu bramkowym gospodarzy. Żadnemu zawodnikowi Babic nie udało się strzelić bramki a szybki kontratak przyniósł bramkę dla gospodarzy. Bramka przyniosła tez sporo emocji, ponieważ Babiczanie sygnalizowali spalonego. Wszystkie te wydarzenia miały miejsce w przeciągu kilku minut, co sprawiło, że na boisku panowała nerwowa atmosfera. W ostatniej minucie pierwszej połowy wrzutkę z rzutu wolnego wykorzystał Mianowski i było 2:1 dla Babic. Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu, chociaż obie ekipy miały swoje okazje. Gospodarze zdecydowanie zaostrzyli grę walcząc o remis do samego końca.